LEVENT ŞAHİN ERKAN

@

Proje Yönetimi ve Bilişim sektörünün önemli isimlerinden, TED Ankara Koleji ve ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Levent Erkan, ABD’de bulunan SIU’da Ekonomi Master eğitimini en iyi ikinci dereceyi alarak tamamladı. 

Levent Erkan 1996-2003 yılları arasında ABD’de DeLeeuw Associates Proje Yönetim ve Değişim Yönetimi Danışmanı olarak; New York, North Carolina, Florida ve Missouri gibi eyaletlerde değişim ve proje yönetimi alanlarında birleşme ve satın almalar, entegrasyon, yeni ürün geliştirilmesi, teknoloji ve finans projeleri, yatırımların kararlaştırılması ve başlatılması, Proje Yönetim Ofisi ve şirketlerin yeniden yapılandırılması üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. 

2003 yılında Ankara’ya dönen Levent Erkan, DeLeeuw International’ı kurdu ve yönetici ortak olarak göreve başladı. Şirket hızlı bir şekilde büyüdü, kurumsallaştı ve kendi sektörünün önde gelen kurumlarından biri haline geldi. Kurduğu Şirket 2007 yılında Londra Borsa’sında bulunan WYG Group’a satıldı ve Şirketin önce Ülke Yöneticisi ardından, Balkanlar Bölge Direktörü ve son olarak da Grup Şirketlerinin 3 Bölge Başkanından biri olarak görev yaptı. 

Erkan 2016 yılında; Microsoft Türkiye Kamudan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yaptı.  Özellikle toplumsal faydaya ve kamuya hizmet edecek dijital dönüşüm projelerini yöneten ekiplere liderlik etti. Microsoft’un sosyal sorumluluk alanındaki projelerinde kurum içinde liderlerden oldu. 

2018 yılında, WEglobal Yönetim Kurulu Başkanı ve yatırımcı olarak görev aldı. WEglobal, 4 Kıtada Projeler yöneten uluslararası danışmanlık firması haline geldi. WEglobal, AB kontratlı hizmet projesi uygulayan Dünya’daki ilk 10 kurum arasındaki, tek Türk yatırımcılarının oluşturduğu şirket haline geldi. 

Melek yatırımcı ve Girişimci olarak, şirketlerin birleştirilmesi, kurulması ve geliştirilmesinde çalışan Levent Erkan Proje Yönetimi, Bilişim ve Sosyal İçerikli alanlara odaklanmaktadır.

Uluslararası bir şirkette “En İyi Lider”, Ekonometri dergisince, “En İyi Proje Yöneticisi” ödülleri, yönettiği firmalarda ise “En İyi Müşteri Memnuniyeti”, Uluslararası en “İyi Proje ve Müşteri Hizmetleri” Ödüllerini alınmasına katkı sağladı. 2004’ten beri PMP sertifikasına sahip olan Erkan, ayrıca 2015’ten beri Melek Yatırımcıdır.  

3 kere maraton (New York, İstanbul ve Stockholm) koşan Erkan evli ve iki kız çocuğu sahibidir. Kendi kişisel website ise: www.leventerkan.com dur.