Dijital Zirve / 12.12.2021 / 09:45 - 17:30 / GMT +03:00

#dijitalZirvePMITR2021

Başarının Bilinmeyen Rotası : Stratejik Adaptasyon

Başarı sürekli olarak “değer yaratabilmektir.” Organizasyonlar; değer yaratırken sürekliliği sağlayabilmek amacıyla  iç ve dış çevredeki değişime uyum sağlarken aynı zamanda belirsizlik ortamında güçlü kalmak zorundadır.

Peki…Stratejik hedeflerimizi ve projelerimizin değer teslim sistemini etkileyen bu zorluklarla çevik biçimde mücadele etme yeteneğine yeterince sahip miyiz ? Evet. Şimdi stratejik adaptasyonu prensiplerinizle entegre etmenin tam zamanı !

Daha sık gerçeleşmesi ve daha az tahmin edilebilir hale gelmesi beklenen zorlu koşullarda hedeflerinizle aranızdaki boşluğu bir kaç soruyla sınayabilirsiniz. Şu anda hangi limandayız ? Hedeflerimiz ve rotamız nedir ? Yolculukta bizi bekleyen değişimler ve belirsizlikler nelerdir?…

Başarıya giden bu yolculukta kaptan sizsiniz. Sanat eseriniz ise stratejiniz. Planlarınızın her zaman bir şelale gibi akıp gitmeyeceğinin farkına varıp çevik yanıtlar vermeye daima hazır olmalısınız. Doğrusal olmayan bu yönetim sürecinde; başarının temelini adaptasyon yeteneğiniz oluşturacaktır.

Her başarılı stratejiyi, eserleriniz için bir katalizör olarak görebilirsiniz. Proje yöneticisi olarak stratejik odak noktanızı taahütlerinizle hizalamak için değerli bir zaman ayırın.

Unutmayın; “Zaman ücretsizdir ancak paha biçilemezdir. Sahip olamazsınız ancak kullanabilirsiniz. Tutamazsınız ancak harcayabilirsiniz. Onu bir kere kaybederseniz bir daha geri alamazsınız.” Öyleyse zaman kaybetmeden değer üretmenin tam vakti !

Sürekli olarak değer yaratma yolunda sizlere bu zirvede buluşalım…

 

 

Copyright 2018 Eventr. All rights reserved