Demet Afşar

Proje Yöneticisi - Kişisel Gelişim Koçu @ Proje Yönetimi ve Kişisel Gelişim Eğitimleri

Kurumsal bir teknoloji firmasında Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Kurumsal hayatta 20 yıl iş tecrübesi bulunmaktadır.
2014 yılında ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu akreditasyonlu CTI Co-Active Koçluk sertifika programını tamamlamıştır ve uluslarası geçerli ACC koçluk ünvanına sahiptir.
2 yıl süren Bilgi Üniversitesi-Safir Danışmanlık işbirliği ile yürütülen Sanat Terapi eğitimi sonucunda Sanat Terapisi (2015-2016) sertifikasını almıştır. Bu eğitimde disiplinler arası resim, drama, müzik, dans ve beden hareketleri gibi farklı sanat dallarını kullanarak kişinin kendini keşfetmesine, ifade gücünü arttırmasına, yaratıcılığını ortaya çıkarmasına, sorunlara gerçek ve yenilikçi çözümler getirmesine, bilinçaltında kayıtlı olumsuz ve sınırlayıcı inançları tanıyıp değiştirmesine yardımcı olacak yöntemler üzerinde çalışmıştır.
2015 yılında Dans ve Hareket Terapisi ile tanışmıştır. Safir Danışmanlık aracılığı ile yürütülen eğitimde yurt dışından gelen tecrübeli eğitmenlerden eğitim alma fırsatı bulmuştur. 2016 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde açılan programa katılarak Dans-Hareket Terapisi (2015-2016) sertifikasını almıştır. Eğitimler boyunca duygu, düşünce ve hareket arasındaki bağlantılar üzerine farkındalıklar edinmiştir.

Aldığı eğitimler süresince sanat malzemeleri ve hareket kullanılarak yapılan çalışmaların iç dünyamızla bağlantı kurma etkisini deneyimlemiş ve kişilerin hayatlarında da aynı etkileri yaratmak üzere ilerlemek konusunda karar kalmıştır. Bireysel koçluk seanslarında bu yöntemleri yoğun olarak kullanmaktadır.

2016’da Partners of Youth Emprovement’dan Yaratıcı Fasilitasyon sertifikasını aldı.
2018 Mayıs’ta Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Uygulayıcılık eğitimini tamamladı.
2018 Ekim’de Breathing Mind eğitimini tamamlayacaktır.
Öğrenmenin, araştırmanın sonu yok ilkesinden yola çıkarak psikoloji, beden ilişkisini araştırmaya devam etmektedir.
Tüm öğrendiği metodları aldığı diğer eğitimler ile birleştirerek koçluk yapmakta ve grup çalışmaları düzenlemektedir.
Aydın Universitesi Psikoloji Yuksek Lisansında tez aşamasındadır.

Talks