Filiz Akdede

Genel Müdür @ HP Türkiye

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Filiz Akdede, kariyerine ilk olarak 1994 yılında Karma Teknoloji’de başladı. Akdede, bu firmada Ürün Yönetimi ve Pazarlama alanında 3 yıl görev yapmış, ardından yaklaşık 20 yıldır kariyerini sürdürdüğü HP Bilgisayar ve Baskı Teknolojileri firmasında çalışmaya başlamıştır.

HP’de 1997 yılından bu yana çeşitli kademelerde görev alan Akdede, sırasıyla Kategori Müdürlüğü, Bilgisayar ve Yazıcı Ürün Gruplarından Sorumlu Tüketici Sektörü Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Ticari Sektör Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Görüntüleme ve Baskı Grubu Ülke Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.

Filiz Akdede, 2012 yılında yine bu şirkette; Afrika, Ortadoğu, İsrail, Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu Perakende Satış ve Pazarlama Direktörü olarak atanmış, bu pozisyonda uluslararası çapta perakende stratejilerinin oluşturulması ve pazarlama planlarının oluşturulup uygulanması konularında görev yapmıştır. Akdede, 2013 – 2015 yılları arasında HP Görüntüleme ve Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü olarak yaptığı görev ardından 2015’te HP Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır.

2011 yılında “Women’s International Networking” konferansında Türkiye’yi temsil eden Akdede; 2004, 2008 ve 2010 yıllarında HP’nin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Grubu “Talent Programına” seçilmiş 2003, 2008 ve 2010 yıllarında ise aynı şirketin “Yüksek Performans” ödülüne layık görülmüştür.

Ekonomist dergisinde yayınlanan Türkiye’nin En Güçlü Kadın CEO’ları arasında ilk 10’da yer alan Akdede, TÜSİAD’ın “Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon Masası” başkanlığını yapmaktadır.

Talks