İmren Tımış Bosnalı

Bilgi Teknolojileri Proje Yönetimi Müdürü @ Akbank

İzmir Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olan İmren Tımış Bosnalı, iş hayatına paralel olarak 2003 yılında Işık Üniversitesi’nin Executive MBA Yüksek Lisans programını birincilikle tamamlamıştır. İş hayatına 1997 yılında EGS Bank İzmir Merkez Şubesinde Pazarlama Uzmanı olarak başlamış, ardından Teftiş Kurulu’nda Banka Müfettişliği yapmıştır.

2001-2007 yılları arasında önce Aknet A.Ş. ve daha sonra Akbank’ta Bilgi Teknolojileri Denetçisi olarak görev yapmıştır. 2007 yılında Akbank Bilgi Teknolojilerinin Proje Yönetim Ofisi kurulum aşamasında Proje Yöneticisi olarak görev almış ve 2007-2012 yılları arasında çok sayıda portföy/program ve projede yöneticilik yapmıştır. Ardından yaklaşık 2 yıl süreyle Akbank Proje Yönetimi Bölümü altında Strateji ve Yönetim Planlama Yöneticisi olarak görev aldıktan sonra 2013’de Akbank BT Proje Yönetimi Müdürlüğü görevine atanmıştır. 5 yıldır yürüttüğü görevi yanı sıra kişisel ilgi alanı kapsamında liderlik ve koçluk üzerine çok çeşitli eğitimlere katılmış, 2 yıl süren Adler Koçluk sertifikasyonu ve Gestalt Kişisel Gelişim Programını başarıyla tamamlamıştır. Koçluğun; Proje Yöneticilerinin liderlik yolculuğunda etkin şekilde kullanılması için çalışmaktadır.

İş hayatında 20 yılı aşkın süredir Finans ve Bilgi teknolojileri alanında görev yapan İmren Tımış Bosnalı kariyerinin son 11 yılında Proje Yönetimi alanında çalışmaktadır. Son 3 yıldır Akbank Bilgi Teknolojileri Agile dönüşümünde öncü rol alarak 100’ün üzerinde agile takımın oluşum serüveninde; Proje Yönetimi’nin dönüşümü, kurumsal boyutta agile organizasyonun oluşturulması ve Portföy ve Program Yönetimi rolünün yeniden tanımlanmasında etkin rol oynamıştır. Agile dönüşümde; bireysel ve kurumsal değişim yönetimi alanında koçluk yaklaşımlarını uygulamaya devam etmektedir.

Talks