Murat Bıçak

Senior Vice President, Strategy @ PMI

Murat Bıçak, strateteji’den sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak, PMI’nin uzun vadeli stratejisinin şekillendirilmesinden, iş hedeflerinin gerçekleştirilmesinden ve uluslarasi pazarlarda büyümesinden sorumludur.

Murat, 20 yılı aşkın yönetim danışmanlığı, girişimcilik ve kurumsal liderlik deneyiminden sonra PMI’ya 2016’da dahil oldu. Daha önce Monitor Deloitte’un New York ofisinde Fortune 100 ve Risk Sermayesi müşterilerine organik ve inorganik büyüme stratejilerinin geliştirilmesinde danışmanlık yaptı. Deloitte’den önce, Honeywell Performans Malzemeleri’nde Stratejik İş Direktörü olarak çalıştı ve diğer sorumlulukların yanı sıra yeni bir iş için iş geliştirme, pazarlama ve ticarileştirmeyi yönetti. Kimya, malzeme bilimi, ilaç ve mobil teknoloji sektörlerinde çeşitli girişimcilik ve kurumsal liderlik rolleri vardır.

Murat, Almanca, İtalyanca, Türkçe ve İngilizce bilmektedir ve İspanyolca öğrenmektedir. Seyahat etmek, teknoloji ve dizayn konularina meraklidir.

Columbia Universitesi’nden MBA ve İsviçre Federal Teknik Universitesi’nden (ETH Zurich) Kimya Mühendisliği alanında lisans ve yüksek lisans derecelerine sahiptir.

Talks