Ömür Benek

Türk Hava Yolları Proje/Portföy Yöneticisi PMI-TR Pazarlama ve Yaygınlaştırma Direktörü @ Türk Hava Yolları, PMI TR

1982 yılında İzmir’de doğdu. Erciyes Üniversitesi’nden Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Uluslararası İşletme ve İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarında yaptı.

Türk Telekom’da 8 yıl boyunca Çağrı Merkezi Sistem Mühendisi, Teknik Cihazlar Ar&Ge Uzmanı, Proje Yöneticisi, Veri Kalitesi Ekip Lideri pozisyonlarında olmak üzere farklı birimlerde çalıştı. Ardından 3 yıla yakın Denizbank / Intertech yazılım şirketinde dış müşterilerde (Ziraat Katılım ve Bank Audi / Lübnan) Proje/Program Yöneticisi olarak çalıştı. 2017 yılından bu yana Türk Hava Yolları’nda Portföy Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Çalıştığı şirketlerin eğitim birimleri olan Türk Telekom Akademi ve Inter-Academy’de Proje Yönetimi eğitimleri verip, Agile/Scrum danışmanlığı yaptı.

Türk Telekom Çalışanları Derneği’nde 2 yıl Denetleme Kurulu Üyeliği yaptı. 7 yıldır gönüllü olduğu PMI-TR’de Pazarlama & Yaygınlaştırma Direktörü ve Bilişim Grubu’nda da PMO ve Yeni Üye Kazanımı’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı rollerini aktif olarak üstlenmektedir.

İnsanın paylaştıkça kendini daha da geliştirdiğine inanan Ömür Benek, bu sebeple öğrendiklerini sınıf eğitimleri ve blog siteleri aracılığıyla sosyal medyada paylaşmaktadır.

Ömür Benek, evli ve 2 kız babasıdır.

Talks