Prof. Dr. İsmet Barutçugil

Managing Director @ RCBA Danışmanlık, Özel Eğitim Ltd.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. 1975 yılında doktorasını tamamladı. 1980’de doçent ve 1987 yılında Profesör oldu. 1971–1988 döneminde Uludağ Üniversitesinde ve 1988–1999 yılları arasında da İ.Ü.İktisat Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Yönetim, iş idaresi, üretim yönetimi ve insan kaynakları yönetimi alanlarında çalıştı. Yıldız, Marmara ve Yeditepe Üniversitelerinde de yüksek lisans dersleri verdi. İngiltere’de ve A.B.D.’de araştırma programlarına katıldı.

1989 yılından bu yana çeşitli kuruluşlarda eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren Prof. Dr. Barutcugil, A.B.D., İngiltere, Hollanda, Almanya, İspanya, İtalya başta olmak üzere çeşitli ülkelerde de eğitimlere katıldı. 1995 yılından başlayarak yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda firmada deneyerek öğrenme yaklaşımına dayalı eğitimler verdi. Halen yönetim danışmanlığı ve yönetici koçluğu yapmakta olan Prof. Dr. Barutçugil’in bugüne kadar yayınlanmış yirmi beş kitabı, bilimsel araştırmalarıyla aldığı dört ödülü ve 150 kadar makalesi bulunmaktadır.

Evli ve üç çocuk babası olan İsmet S. Barutçugil’in kitapları arasında; Eğiticinin Eğitimi, Performans Yönetimi, Bilgi Yönetimi, Duyguların Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yöneticinin Yönetimi, Satış Yönetimi, ARGE Yönetimi, Proje Yönetimi, Farklılıkların Yönetimi, Kültürler Arası Yönetim, Stratejik Yönetim, Liderlik ve Koçluk Becerileri sayılabilir.

Talks