Songül Alemdar, PMP®, PSM I

Zirve Lokasyon Ekibi Gönüllüsü @ PMI Zirve Lokasyon Ekip Üyesi

Songül Alemdar lisans derecesini İşletme alanında tamamlamıştır. Kariyeri boyunca ağırlıklı olarak Bilgi Teknolojileri alanında çalışmış olan Alemdar, İzmir’de 3 yıllık bilişim sektörü tecrübesinin ardından, İstanbul’da yazılım, MRP, CRM, çağrı merkezi, tümleşik iletişim ve dijital dönüşüm projelerinde 5 yılı aşkın süreyle görev almıştır. Halen özel bir şirkette Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Project Management Professional (PMP®) ve Proffessional Scrum Master (PSM I) sertifikalarına sahip olan Songül Alemdar, 2017 yılı başından beri Project Management Institute (PMI) Global ve PMI Türkiye Chapter gönüllüsüdür.

2017 yılında Proje Yönetim Zirvesi’nde Lokasyon ekip üyesi olarak görev alan Alemdar, 13. Uluslararası Proje Yönetim Günü (IPM Day) İstanbul Proje Yöneticiliğini yürütmüştür. 2018 yılı başından beri PMI Türkiye Chapter’da Eğitim ve Sertifikasyon Direktörlüğü’nde Direktör Yardımcısı görevini yürütmektedir aynı zamanda PMI Summit İstanbul’18 organizasyonunda lokasyon ekip üyesi olarak gönüllü faaliyetlerini sürdürmektedir.