Alp Saraçoğlu

Business Games Officer @ BAHÇEBİZ Gelişim Akademisi

Partner, Business Games Officer, Facilitator, Oyun Koçu, Program Tasarımcısı

Alp, Bahçebiz Gelişim Akademisi oyunla öğrenme alanının liderlerindendir. BAHÇEBİZ Gelişim Akademisinin Business Games bölümünün oluşturulması, geliştirilmesi ve eğitimlerinin verilmesi konusunda çalışmaktadır. Oyun oynamak insan yaşamında çok özel bir yere sahiptir. Yaşamı oynayarak deneyimler ve büyürüz. Alp oyunun insan hayatına dokunuşunu, farkındalık yaratışını, oyunla kişinin buluştuğu noktada oluşan enerjiyi ve değişimi bir çalıştırıcı olarak deneyimletmeyi tutkuyla sahiplenir. Alp’in oyun ve gelişimle ilgili kurduğu bağ onun bu satırlarında yer alıyor; “Oyunda öyle bir an var ki o anda uyanışın ilk ışıltısı gözlerde beliriyor, içerde o reaksiyon başlıyor. İşte beni en çok bu ana aracılık etmek heyecanlandırıyor. “

Alp, Business Games alanında tüm dünya literatürünü sürekli tarayarak Bahçebiz Business Games rotasını yenilikçi, insan, psikoloji, davranış bilimi ve teknolojiyi buluşturan oyunlarda tutar. İtü Mühendislik fakültesi mezunu olup işletme üzerine yüksek lisansı bulunmaktadır. 1998 yılında başladığı profesyonel iş yaşamına yaklaşık 20 yıl boyunca çeşitli şirketlerde satış ve yöneticilik yaparak devam etmiştir. En son olarak 3M Türkiye’de 8 yıl yöneticilik yapmıştır.

——————————————————————————–

Partner, Business Games Officer, Facilitator, Game Coach, Program Designer

Alp is the game based learning leader of Bahcebiz Development Academy. He is working on establishment, development and trainings of the Business Games division. Games, play a vital role in human lives. We grow and experience life by playing games. Alp as a coach, passionately embraces the touch of the games to human life, the awareness creation, and make people experience the energy and change at the point where the game meets the person. Alp says that “There is a very unique moment in games where I see the sparkle of awakening in the eyes, to witness this moment gives me the highest satisfaction in life”

Alp continuously scans the world literatüre for keeping the Business Games division in an innovator path with games which bring together human psychology, behavioral science and technology. He has graduated from ITU Engineering department and he holds a masters degree on Management. He has started his professional life in 1998 and worked for 20 years in various companies as sales and management roles. His last assignement was as a manager 3M Turkey for 8 years.

Talks