Berna Yıldız

Kurumsal Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı @ MICROSOFT TÜRKİYE

Microsoft Türkiye’nin Kurumsal Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine 03 Eylül 2018 tarihi itibariyle Berna Yıldız atandı.
Microsoft Türkiye’ye katılmadan önce, Analitik yazılımlar ve çözümler alanında faaliyet gösteren SAS Türkiye Organizasyonun’da Genel Müdürlük görevini üstlenen Yıldız, bu dönemde ekibiyle birlikte Türkiye ve bağlı bulunduğu Orta Doğu ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde çok önemli başarılara ve birçok ilklere imza attı.
Teknoloji alanında 19 yıllık bir deneyime sahip olan Berna Yıldız, gerek müşteri gerek de tedarikçi alanında çeşitli üst düzey yönetim pozisyonlarında yer aldı. Kariyerine Telsim ile Telekomünikasyon sektöründe başlayan Yıldız, 2001 yılında Avea’da Bilgi Teknolojileri ve Şebeke Arayüzü Müdürü olarak görev yaptı. Yıldız, burada Aria ve Aycell birleşme süreci ve TIM Brezilya Start Up projelerinde yer aldı.
2007 – 2016 yılları arasında Nokia Networks’te görev alan Yıldız, bu süreçte, şirket bünyesinde, Danışmanlık ve Sistem Entegrasyonu, Teknik Destek, Satış Destek ekiplerinin bölgesel yönetimi ve Güney Doğu Avrupa Yazılım Satış Müdürü sorumluluklarını yürüttü.
2015 yılında Nokia Networks İsveç Organizasyonuna transfer olan Yıldız, burada 8 ülke’de faaliyet gösteren operasyonun Satış Direktörlüğü görevine atanarak Nokia Networks yazılım, ürün, çözüm ve hizmetlerinin doğrudan satışını yönetti.
Başarılı kariyerinin yanısıra sporla yakından ilgilenen Berna Yıldız, 2017 Corporate Games müsabakalarında Tenis dalında kendi yaş kategorisinde Türkiye ve Dünya Şampiyonu oldu.

——————————————————————————–

Berna Yıldız has 19 years of experience where she has taken various management roles both at the Customer and the vendor side. She has started her career in Telecommunications Sector. She worked as the Head of IT & Network Interface Team in Avea. During her tenure, she led the Aria Start Up, Aria & Aycell Merge Projects in Turkey and TIM Brazil Start Up Project in Brazil in the area of serve. In 2005, Berna joined Alcatel Lucent as a Program / Project Manager. She worked as the Project Manager of the largest Mediation Project of Turkey (“Turk Telekom Mediation Project”). After the successful launch of the program, she decided to join Nokia Networks where she assumed different sub & regional management roles like; the Lead Solutions Consultant in Consulting & Systems Integration Team and Lead of the Presales teams in Turkey & Central Asia Sub-Region. In 2013, she was promoted to Head of Software Sales role in South Europe Region. Only after two years, she was asked to lead the Sweden subsidiary for managing the Tele2 Account (operating in 8 countries), running direct sales of Nokia Products & Solutions & Services. Prior to joining our family, Berna was the General Manager of SAS Turkey. Since she joined SAS, together with her team, she brought significant growth each & every quarter in Total Revenue. As an outcome, Turkey became the best performer of Middle East, Eastern Europe & Turkey Region in FY’17.

Talks