Özlem Vidin Engindeniz

Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü @ Mercedes-Benz Türk

İstanbul Erkek Lisesi ve İTU İşletme Mühendisliği’nin ardından yüksek lisansını 98 yılında aynı üniversitede ‘Yapay Zekâ’ alanında yayınladığı tez ile Yüksek Mühendis olarak tamamlamıştır. Sonrasında, yurt içi ve yurt dışında, IT ve yöneticilik alanlarında çeşitli sertifika programlarına katılmıştır.

Kariyerine Mercedes-Benz Türk AŞ’de İnsan Kaynaklarında eğitim planlama biriminde başlamıştır. 3 yıl sonra IT departmanına geçmiş ve 10 yıl boyunca Satış, Satış Sonrası ve Pazarlama’dan sorumlu IT yöneticiliği yapmıştır. Görevi süresince birçok uluslararası projeyi hayata geçirmiş, aynı zamanda Satış ve Pazarlama birimlerinde kullanılan tüm uygulamaların operasyonunu da yönetmiştir.

Kariyerine yurt dışı tecrübesi de ekleyen VİDİN ENGİNDENİZ, Daimler yönetici geliştirme programı kapsamında 2 yıl süre ile Almanya’da IT Merkez ofisinde, Ticari Araç biriminde, APEC, EMEA ve NAFTA bölgeleri için IT ‘Performans Yönetimi & Güvenlik ’den sorumlu yöneticilik  görevini üstlenmiştir.

Ekim 2015’den itibaren Daimler AG’nin bir bacağını İstanbul’da kurduğu Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin (SDC Turkey) Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Vidin Engindeniz, halen aktif iş yaşamında olup, yaşam koçluğu alanında eğitim ve çalışmalarına devam etmektedir. Kendisi evli ve 14 ve 17 yaşlarında 2 çocuk annesidir.

Talks