Zeynep Erozan

@ SOSYAL MEDYA EKİBİ ÜYESİ (SOCIAL MEDIA TEAM MEMBER)

7 Mayıs 1993 tarihinde, Çankaya/Ankara’da doğmuştur. Lise eğitiminin bir yılını, öğrenci değişim programıyla, ABD´nin Virginia eyaletinde almıştır. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve
Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur.

Bizpro Eğitim ve Danışmanlık şirketinde; 2016 -2018 yılları arasında iş geliştirme asistanı olarak kısa ve orta vadeli iş ajandalarını hazırlamış, eğitim ve danışmanlık iş süreçlerine ilişkin ön hazırlıkları yapmıştır. Yine aynı şirkette 2018 yılından bu yana proje koordinatörü pozisyonunda, danışmanlık projelerinde raporları hazırlamakta ve paydaş ihtiyaçlarına ilişkin hazırlık süreçlerini yönetmektedir.

——————————————————————————–

She was born on May 7, 1993 in Cankaya , Ankara . As part of the student exchange program, she completed her third year in high school in Virginia , US . She graduated from Istanbul University, Faculty of Letters, department of American Culture and Literature.

Between 2016-2018 she worked as Business Development Assistant at Bizpro Training and Consultancy Company and prepared short and medium term business agendas and preliminary preparations for training and consultancy business processes. Since 2018 she has been working as a Project Coordinator in the same company , preparing reports on consultancy projects and managing the preparation process for stakeholder needs.