Necip Özbey

Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü @ Yaşar Üniversitesi

Ocak 1954, İzmir doğumlu Necip ÖZBEY, 1971 yılında Ankara Fen Lisesi, 1976 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Endüstri Mühendisliği, 2006 Akdeniz Üniversitesi MBA mezunudur.

1976-1988 yılları arasında sırasıyla Çimento, Kâğıt, Gemi İnşa, Bilişim sektörlerinde profesyonel olarak, 1988-2000 yılları arası Bilişim sektöründe (Mitek, Arbim şirketleri) ve Tekstil sektöründe (Era, Enra, Serena şirketleri) kurucu ortağı olduğu şirketlerinde hem işveren hem de yönetici olarak çalışmıştır.

2001 tarihinden itibaren Rektörlük Danışmanı olarak göreve başladığı Akdeniz Üniversitesinde, Batı Akdeniz Teknoloji Geliştirme Bölgesinin kuruluşunu gerçekleştirmiş ve bölgenin yönetici şirketi Antalya Teknokent A.Ş.’nin kurucu Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

Mart 2009-Aralık 2013 tarihleri arası ODTÜ Teknokent OSTİM Merkez Direktörü olarak Ostim OSB Kümelerinin Yürütme Kurullarında, Mersin, Düzce ve Trakya Teknoparklarının Yönetim Kurullarında ODTÜ Teknokent temsilcisi üye görevlerinde bulunmuştur,

Ocak 2014-Mart 2017 tarihleri arası itibaren Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı Yönetici Şirketi DEPARK Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. Kurucu Genel Müdürü ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği – TGBD Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Ocak 2019 tarihinden itibaren Yaşar Üniversitesi Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Talks