PMI Global üyelik seçenekleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:


https://www.pmi.org/membership/types


Temelde 3 tip PMI Global üyeliği mevcuttur. Bireysel üyelik, öğrenci üyeliği ve emekli üyelik.

  • Bireysel Üyelik: İlk üyelik bedeli 129$ + 10$ (başvuru ücreti). 10$’lık başvuru ücreti bir kereye mahsus alınmaktadır. Takip eden yıllar için üyelik yenileme bedeli 129$’dır.
  • Öğrenci Üyeliği: Tam zamanlı öğrenciler için tasarlanmış bir üyelik modelidir. İlk üyelik bedeli 32$’dır. Takip eden yıllarda üyelik yenileme ücreti yine 32$’dır.
  • Emekli Üyeliği: Son 5 yılda aktif olarak PMI üyeliğiniz devam ettiyse ve aktif çalışma hayatından emekli olduysanız, artık PMI üyeliğinizi Emekli üyeliğe çevirebilirsiniz. Emekli üyeler için üyelik yenileme ücreti yıllık 65$’dır.

 


Bunun dışında PMI’ın kurumlar, şirketler ve üniversiteler için Grup Üyelik planları mevcuttur. Grup üyelikleri 15 kişi ve üzeri için geçerli olmaktadır .Grup planları için aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilirsiniz:

https://www.pmi.org/membership/types/group-billing

Ayrıca, kütüphaneler ve benzeri enstitüler PMI’ın periyodik yayınlarına üye, yani abone olabilmektedirler. PMI’ın periyodik yayınları PM Network, PMI Today, ve Project Management Journal’dur. Periyodik yayın aboneliği ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.pmi.org/membership/types/library-subscription