Proje yönetimi topluluğuna katkıda bulunmak mı istiyorsun ? Kulübe Katıl.

Kendileri de gönüllü beş proje yönetici tarafından kurulan PMI’ın kalbinde, en önemli değeri “gönüllülük” yer alıyor. Türkiyenin en büyük proje yönetim topluluğu olan PMI Türkiye’ye gönüllü olarak katılıp proje yönetim topluluğuna katkıda bulunabilirsiniz.
PMI Türkiye bünyesinde yürütülen faaliyetlerin bir kısmı aşağıda listelenmiştir. Hayali olan tüm değişim liderlerini aramıza bekliyoruz.

Eğitim, Sertifikasyon ve Kolaylaştırma Grupları

PMI’nın verdiği sertifikalardan biri olan CAPM sertifikasının eğitimlerini öğrencilerin çalışma hayatlarına daha hazır olarak başlamalarını sağlamak için ücretsiz olarak veriyoruz. Bu eğitimlerin hem içeriğini hazırlayan hem de eğitimlerini veren gönüllü bir proje ekibimiz var. Bunun yanında PMI diğer sertifikaları için sertifika kolaylaştırma grupları adını verdiğimiz gruplarda aktif öğrenme ortamları oluşturuyoruz. Katılımcıların kendilerinin konu anlatımını gerçekleştirdiği bu gruplarda sertifikalı mentorler de öğrenimin seyrini kontrol etmekte ve tecrübe paylaşımı sağlamaktadır. 2019 yılında başladığımız PMP Kolaylaştırma gruplarının yanına 2022 yılında PBA, DA ve RMP Kolaylaştırma grupları da eklenmiştir.

Fiziksel ve Dijital Zirvelerimiz

Yılda birden fazla kez İstanbul, Ankara, İzmir ve Dijitalde düzenlenen uluslararası kat ılımlı zirvelerin organizasyonunu yapan, konuşmacıları, programı, program içeriğini, ortamı, etkileşimi oluşturan gönüllü proje ekibimiz bulunmaktadır.

Profesyonel Gelişim Aktiviteleri

Her ay İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da farklı periyotlarla gerçekleştirilen etkinlikleri organize eden bir gönüllü ekibimiz var. Etkinlikleri pmi.org.tr web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kurumsal Üyelik

Gönüllü proje ekibimiz büyük kurumları ziyaret ederek PMI ve PMI Türkiye’yi tanıtıyor, proje yönetimini anlatıyor, çalışanlarının üye olması ile ne gibi faydalar kazanacaklarının farkındalığını oluşturuyorlar. Sizin şirketinizi de Kurumsal Üyeler’imiz arasında görmekten dolayı mutluluk duyarız.

Proje Yönetim Dünyası Dergimiz

Her yıl belirli periyotlar ile dergi yayınlıyoruz. Dergi tamamen gönüllülerimizin desteği ile hazırlanmaktadır. Derginin içeriğinin hazırlanması, röportaj yapılması gibi işler için gönüllülerimiz destek olmaktadır.

Dergilerimize buradan erişebilirsiniz

Sosyal Medya Ekibi

PMI Türkiye’nin ürettiği değeri: üyelerimiz, gönüllülerimiz ve proje yönetimi topluluğuyla buluşturmak için sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyoruz.

Bilgi Teknolojileri Ekibi

PMI Türkiye’nin tüm teknolojik hizmetlerini sağlamaya çalışan bir teknoloji ekibimiz var. Web sayfası, dijital zirvelerin teknik altyapı desteği, PMI Türkiye gönüllü hesapları ve birçok teknolojik talebin sağlıkla yerine gelmesini sağlıyorlar.

Gönüllülerin Yönetimi

Gönüllülük taleplerini yöneten ve ayrıca Üniversitelere ziyaretlerde bulunarak proje yönetimi,  PMI ve PMI TR’nin çalışmalarının tanıtımını yapan bir ekibimiz bulunmaktadır.

Mentorluk

Üyelerimize, gönüllülerimize ve üniversite öğrencilerine mentorluk yapan gönüllü ekibimiz bulunmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız. 

PMI Education Foundation

PMI Türkiye, PMI EF (Education Foundation)’ın Türkiye’de faaliyetlerini üstleniyor. Lise seviyesinde öğretmenlerde ve öğrencilere proje yönetimi farkındalığını kazandırmaya hedeflenen çalıştaylar düzenlenmektedir. Diğer PMI üyeleri ile uluslararası işbirlikleri yaparak dünyada genç nesil arasında proje yönetimi farkındalığını sağlanmasına hizmet ediyorlar.

Videolar ile PMI